vajinismus tedavisi ankara fiyatları

Vajinismus nedeniyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken aynı sorun haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki en önemli eşeysel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin sadece tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hata bilgiler, fiziki sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini üstelik tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da cinsel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik taban kaslarını kasarak ilişkiye engel olması ile oluşan, ruhsal kökenli müşterek seksüel izlev bozukluğudur. bayan seksüel temas sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik aya kaslarını orada birleşik engel varmışçasına kasarak ilişkiye müşkül olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit saf sebebi olduğuna, lakin altta yatan ruhsal sebeplerden genişlik kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna belirti ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. seksüel bağlantı sırasında tepke şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu ayrıca ayak parmaklarına büyüklüğünde yaygın birleşik şekilde görülebilir. hepsi bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsî bağlantı ile ilgili yerleşmiş birtakım negatif düşünceler yüzünden kadın, bağlantı sırasında eşine icazet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla tek ifadesi olan cinsel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya karada açabilirken, kadında hicap ve suçluluk duygusuna illet olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla spesiyal birleşik yazıda olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, yorgunluk duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin çocuk konusunda tahakküm yapmaları nedeniyle yalnız jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde seksüel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu kendince müteaddit başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı gündüz geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir yalnız sorun olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU tesirli OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik ve seyrek okunuşu fiziksel tutulmak gibi ikiye ayrılabilir. Nadir maddeye sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik yerinde görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. Kızlık zarının kutsal olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bikir zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazen kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe haysiyetiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin tek tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı cinsî bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli ekonomik nedenlerdir. Ülkemizde dinç kızların çoğu bakirlik zarının patlayacağı, fazla fazla acı çekeceği, çok fazla nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler uğruna olduğu, seksüel ezgi duymanın ayıp, yasak, yazık olduğu gibi hata bilgilere sahiptir. Bu hata bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini kanıtlama isteği de eşlik devamını oku etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, istemeyerek evlendirilme, ilişki okunuşu evlilik problemleri, eşe mukabil duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle olmak üzere bir hayli psikolojik sorunlara illet olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *